İletişim: +90 850 303 4310 | Email: [email protected]

İptal ve İade Politikası

Amerikadanara.com tarafından sağlanan paket gnderme ve takip internet sitesini kullandığınızda, aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız.

 1. Amerikadanara.com kullanıcılarının ilettiği linklerdeki rnleri ve sitesi zerinde listelediği rnleri satın alma ve Trkiye’ye ynlendirme hizmeti sağlar.
 2. Amerikadanara.com kullanıcılarının paketlerini Trkiye’deki istedikleri adrese ynlendirir, kullanıcının talebine gore dzenler, paketleri birleştirebilir.
 3. Amerikadanara.com kullanıcısı, paketin alınması, gnderilmesi sırasında doğacak her trl vergi, gmrk vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli, gibi cretleri demekle ykmldr.
 4. Kullanıcılar internet sitesinden aldığı servisler iin doğacak her trl servis bedelinin kredi kartından tahsili iin Amerikadanara.com’u yetkili kılar.
 5. Gnderim bedeli, paketin ağırlığına ve hacmine gre hesaplanır ve kullanıcı "Paketi Gnder" emri vermeden nce internet sitesinde kullanıcıya bildirilir.
 6. Amerikadanara.com kullanıcılarının paketlerini 30 gn sre ile cretsiz depolar. 30 gn aşan beklemelerde kilo (kg.) başına aylık $3 cret alınır. Amerikadanara.com Lojistik Merkezi'nde depolanan ancak kargo amacıyla başka kurumlara ynlendirilen paketler iin pound (lbs) başına $0.50 (minimum $5) cret talep edilir. Paket depolama toplamda 75 gn aşamaz. 75 gnden daha fazla bekleyen paketler, kullanıcıya 75 gn ihbarı verildikten 5 iş gn sonra kullanıcının kayıtlı adresine, kargo bedeli kullanıcının kredi kartından tahsil edilerek gnderilir.
 7. Kargo cretleri paketlerin terazi ağırlığına gore hesaplanır. Byk ve hafif paketlerin kargo cretleri hesaplanırken hacimsel ağırlık gz nne alınabilir. Hacimsel ağırlık paketin en, boy ve ykseklik llerinin arpılıp 139'a blnmesiyle elde edilen değerdir. Hacimsel ağırlık terazi ağırlığından bykse paketin kargo creti hacimsel ağırlıktan hesaplanır.
 8. Paket sigortalama bedeli, paketin bildirilen değerine gre hesaplanır. Sigorta bedelleri kullanıcı "Paketi Gnder" emri vermeden nce internet sitesinde kullanıcıya bildirilir.
 9. Amerikadanara.com teslim aldığı her paketi gvenlik kuralları nedeniyle aar, inceler ve denetler.
 10. Her iki taraf da bu szleşmeyi, yazılı olarak bildirmek koşuluyla (elektronik posta, faks ya da posta yoluyla) iptal etme hakkına sahiptir.
 11. Amerikadanara.com kullanıcıların posta kutularındaki paketlerini satıcılara geri gnderme ya da imha etme hakkına sahiptir. Bu durumda kullanıcı posta kutusundaki paketlerin geri gnderimi ya da imhası ile ilgili hibir hak iddia edemez.
 12. Amerikadanara.com yeliği, site zerinden yelik kaydı yapıldığı an başlar. Amerika adresinin kullanıcı tarafından kullanılması bu kullanım şartlarının kabul edildiğini ve sitede verilen her trl hizmet iin tahsil edilecek hizmet bedellerinin kullanıcının kayıtlı kredi kartından yapılabileceğini gsterir.
 13. Amerikadanara.com kullanıcısı, Amerikadanara.com'a ye olarak, kayıtlı e-posta adresine pazarlama, kampanya, bilgilendirme ve hizmetle ilgili her trl iletişimin elektronik ileti ve SMS olarak gnderileceğini kabul eder. Kullanıcı isterse, Amerikadanara.com iletişim formundan iletişim tercihlerini değiştirebilir.
 14. Amerikadanara.com kullanıcısı hem Amerika'nın hem de kendi lkesinin belirlediği bu siteden aldığı servisle ilgili olabilecek tm kanunlara uymakla ykmldr. Amerikadanara.com kullanıcısı hibir şekilde bu siteyi, yasak ya da kanun dışı rnleri gndermek iin kullanamaz. Gnderilen paketlerle ilgili doğabilecek her trl yasal sorun ve bu sorunlardan kaynaklanabilecek cezalar tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.
 15. Amerikadanara.com kontrol dışındaki hizmet kesintilerinde (Elektrik kesilmesi, haberleşme şebekesi ya da uydu bağlantı kesintileri, vb.) Amerikadanara.com servislerinin kullanılamaması nedeniyle dosya, bilgi ya da belge kaybından dolayı hibir şekilde sorumlu tutulamaz.
 16. Amerikadanara.com aracılığıyla, kimyasal malzemeler, silah, patlayıcı maddeler, nakit para, dviz, ek, senet, mcevher ve Gmrk Msteşarlığı`nın hızlı kargo taşımacılığıyla ilgili 19.04.2011 tarihinde yayınladığı genelgeyle yapılan kısıtlamalar neticesinde ttn ve ttn rnleri, alkoll rnler, cep telefonları gnderilememektedir. Ayrıca uluslararası kargo kurallarında 2010 yılının Aralık ayında yapılan değişiklikler nedeniyle 500 gramdan daha ağır olan yazıcı kartuşları ve tonerler de Amerikadanara.com aracılığıyla gnderilemez.
 17. Amerikadanara.com, kullanım şartlarını değiştirme, kaldırma, ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Ltfen kullanım şartlarını belirli aralıklarda gzden geiriniz. Siteyi kullanmaya devam etmeniz gncellenen kullanım şartlarını da kabul etmeniz anlamına gelecektir.
 18. Amerikan kanunlarına gore su sayılabilecek herhangi bir kullanım sonucu oluşabilecek yasal ykumllklerin tamamı Amerikadanara.com kullanıcısına aittir.
 19. yelik iptali iin taraflardan birinin yazılı talebi gelmedike yelik aktif kalır.